• 213
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Мотокултиватор Migliori Garden 1000

Јачина на мотор: 4,4 kW , 6 Hp
Зафатнина на мотор: 296 cc
Ширина на орање: 800-1050 mm
Длабочина на орање: 150-300 mm
Опрема: Фреза
Тип на гориво: дизел
Пренос: 2+1

Земјоделска машина наменета за припрема и ситнење на почвата во дворот, градината, пластеникот…Моќен мотор, ергономски дизајн, висок квалитет. Тркалата со специјални крампон пневматици обезбедуваат лесно и рамномерно движење и на најлошите терени, а фрезите од најквалитетен челик ефикасно ја дробат и најјаката земја. Поседува менувач со неколку степени на движење (напред+назад), економичен, дизел мотор и ергономски дизајниран управувач кој може да се подесува во склад со барањата на операторот.

Клуб Цена
51771 ден. 57639 ден.

На залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. За само 699 денари зачленете се и добијте ГРАТИС Fabbygo електричен зелен бокал и голем број на попусти!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 200579 Категории: ,