• 193644
28% попуст
Заштеди со Клуб цена

Клима Тesla TT35XC1-12410B

Енергетска класа: SEER/SCOP B
Капацитет:
На ладење: 3230W
На греење: 3370W
Потрошувачка на електрична енергија:
Греење: 988W
На ладење: 1073W
Маса
Внатрешна единица: 7.50kg
Надворешна единица: 25kg
Димензии:
На внатрешна единица: 777×250×201mm
На надворешна единица: 754×290×498mm
Останати спецификации
Ниво на бучава: 47dB
Проток на воздух: 550.00m3
Работна температура: -7℃/+43℃
Капацитет на одвлажнување: 1.20 l/h
Препорачана површина: 35м2
Разладен медиум: R410

Клуб Цена
14499 ден. 19999 ден.

Нема на залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. За само 699 денари зачленете се и добијте ГРАТИС Fabbygo електричен зелен бокал и голем број на попусти!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 193644 Категории: ,