• 5

Климатизер Inventor ARIA ARHB3V032-12

Wi-Fi Standard – контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
A+++ – иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци
Sterilization HEPA Filter – ги отстранува и најмалите честички на прав од воздухот
4 Way Air Flow – можност за дување во 4 насоки
Ultra Silence Mode – овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер
Технички карактеристики:
Капацитет на ладење: 12.000 (2.800-14.200) Btu/h
Капацитет на ладење: 3.51 (0.82-4.16) kWatt
Капацитет на греење: 13.000 (2.900-16.300) Btu/h
Капацитет на греење: 3.81 (0.84-4.78) kWatt
Ладење:
– Pdesign: 3.5 kW
– Енергетска класа: A++
– SEER: 7.0
– Годишна потрошувачка: 175 kWh/year
Греење (Средна зона):
– Pdesign: 2.7 kW
– Енергетска класа: A+
– SCOP: 4.1
– Годишна потрошувачка: 922 kWh/year
Греење (Топла зона):
– Pdesign: 3.3 kW
– Енергетска класа: A+++
– SCOP: 5.1
– Годишна потрошувачка: 906 kWh/year
Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1
Влезен напон:
– Ладење: 0.2 – 6.9 A
– Греење: 0.6 – 7.4 A
Влезна струја:
– Ладење: 1089 (50 – 1.600) W
– Греење: 1050 (130 – 1.710) W
Проток на воздух (High/Medium/Low): 515 / 459 / 294 m3/h
Бучност:
– Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 21 / 22 / 32 / 38 dBA
– Надворешна единица: 54 dBA
Ниво на звучна моќност:
– Внатрешна: 56 dBA
– Надворешна: 60 dBA
Компресор: Rotary
Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4″ / 3/8″
Кабел: 3×1.5 mm2
Комуникациски кабел: 5×1.5 mm2
Осигурачи: 3×10 A
Димензии (ШxДxВ):
– Внатрешна единица: 802x189x297 mm
– Надворешна единица: 770x300x555 mm
Тежина:
– Внатрешна: 8.2 kg
– Надворешна: 27 kg
Фреон (kg): R32 / 0.8
Опсег на работа:
– Ладење: -20~50 C
– Греење: -20~30 C

30545 ден.

Нема на залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. За само 699 денари зачленете се и добијте ГРАТИС Fabbygo електричен зелен бокал и голем број на попусти!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 181901 Категорија: