• 187112
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Дизел Агрегат Агрина 6kw затв. 6GF-LDE

Затворен тип
Моќност: 6 kW
Напон: 220 V, 50/60 Hz- Mонофазен
12V/8.3A
Зафатнина на цилиндар: 455 сс
Капацитет на резервоар за гориво: 16 L
Капацитет на резервоар за масло: 1.65 L
Модел на мотор: LT188FD
Тип на мотор: 4 тактен со дирекно вбризгување и воздушно ладење
Електричен старт
Ниво на бучавост: 70 dB
Димензии: 945*550*770
Тежина: 172 kg
Производител: Агрина
Земја на потеко: Кина
Висококвалитетен дизел агрегат од затворен тип за произвоство на електрична енергија со јачина од 6 kw, монофазен,со 4 тактен мотор со дирекно вбризгување и воздушно ладење.

Клуб Цена
71852 ден. 79835 ден.

Нема на залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. За само 699 денари зачленете се и добијте ГРАТИС Fabbygo електричен зелен бокал и голем број на попусти!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 187112 Категории: ,