• 197270
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Пегла TEFAL FV-5640E0

Новиот систем од Tefal произведува екстремни количества на пареа, користејќи влијание на пареа од 210 g/min, функцијата Turbo Boost, за да се пеглаат дури и најтврдокорните набори.
Оваа високо ефикасна пегла на пареа е изградена за максимална издржливост, со ексклузивен колектор за вага за да обезбеди долготрајни перформанси.
Континуираното ослободување на пареа од 50 g/min носи брзи и ефикасни резултати, а моќност од 2600W и брзо време на загревање.
Самочистечката грејна плоча Durilium AirGlide произведена од Tefal обезбедува лесно лизгање по ткаенината, останува чиста долго време и гарантира максимална дистрибуција на пареа.
Со мноштво напредни функции што ја заокружуваат оваа приказна, TurboPro Anti-Calc ви дава совршена моќ за пеглање на дофат на раката.

Клуб Цена
4491 ден. 4990 ден.

На залиха

SKU: 197270 Категории: ,