• 187442
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Тенџере плитко стандард 20cm 3312

Димензија 20см
Капацитет 2,75 л
Материјал Емајлиран челик
Боја бела
Материјасл на капак стакло
Дното на тенџерето е изработено од челичен лист со највисок квалитет кој овозможува брзо ширење на топлината и ја зачувува енергијата.
Внатрешниот и надворешниот емајл се отпорни на носење и пожулувања. Таа е исклучително мазна и ги спречува бактериите да се задржат.
Јадењата од емајл садовите се долготрајни, отпорни на хемиски ефекти и се лесни и едноставни за одржување.
Може да се користи на сите грејни тела, вклучувајќи и индукција.

Клуб Цена
1133 ден. 1259 ден.

На залиха

SKU: 187442 Категории: ,