• 182143
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Масло 5/1 SYNTHETIC PLUS 5W40

Гарантира ефективност под тешки услови
Обезбедува лесен старт при ниски температури
Ги намалува јаглеродните остатоци кои настануваат при согоруваење на горивото
Го редуцира триењето во моторот
Стандардно SAPS ниво , не е за употреба кај дизел возила со DPF филтри
SAE 5W-40
API SN/CF; ACEA A3/B4
VW 502.00/505.00
BMW Longlife-01
MB-Approval 229.5
GM-LL-B-025
Porsche A40; RN 0700/0710
PSA B71 2296
Мултиградно синтетичко моторно масло .Може да се користи кај дизел или бензиски мотори со и без турбополначи кај патнички возила или лесни товарни возила .

Клуб Цена
1737 ден. 1930 ден.

Само 1 останати во залиха

SKU: 182143 Категории: ,