• 192021
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Конектор 26,5mm 21711

Големина: 26.5 mm (G 3/4″)
Производител: Gardena
Конекторот за чешма GARDENA 26,5 mm безбедно поврзува градинарско црево со чешмата за вода. Благодарение на практичната функција Anti-Splash, која го фокусира протокот на вода, осигурувајќи се да не прска кога ја користите чешмата. Компонентата за држење на конекторот за чешма го олеснува прицврстувањето на славината за вода и лесно се затегнува. Сè совршено се вклопува и останува водонепропустливо. Користејќи го оригиналниот опсег на производи на системот GARDENA, сите уреди за поврзување може да се поврзат со цревото. Конекторот за чешма е отпорен на мраз и особено издржлив.

Клуб Цена
161 ден. 179 ден.

На залиха

SKU: 192021 Категории: ,