• 183164
22% попуст
Заштеди со Клуб цена

Компресор монофазен ФИАК MICHELIN MB2420

Моќност на моторот: 1500 W / 2 HP
Запремнина: 24 l
Проток на воздух: 102 l/min
Притисок: 8 bar
Ниво на бучавост: 72 dB
Teжина: 24.5 Kg
Производител: Fiac
MICHELIN MB2420 e професионален компресор со монофазен електричен мотор. Има робусна конструкција, одлично подмачкување, мала потрочувачка на масло, и многу ниско ниво на бучава.Опремен со прекинувач за притисок, термичка заштита со автоматско ресетирање, регулатор на притисок, манометар, сигурносен вентил, вентил за испуштање на кондензат, тркала и рачка за транспорт.

Клуб Цена
6883 ден. 8799 ден.

На залиха

SKU: 183164 Категории: ,