• 192834
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Електрична косачка PowerMax 32/1200 G2

Моќност: 1200 W
Ширина на косење: 32 cm
Капацитет на корпа: 30 l
Висина на косење: 35-65 mm
Степени на косење: 4
Тежина: 9,7 kg
Производител: Gardena
Моќната електрична косилка PowerMax 1200/32 G2 од GARDENA е идеална за нега на мали и средни тревници до 300 m². Со помош на двојно појачаното сечило DuraEdge направено со прецизно брусење, вашиот тревник ќе биде совршено искосен со чист и рамномерен крој. Целата трева се собира исклучително ефикасно со ексцентрична циркулација на воздухот во 30-литарскиот колектор за трева. Тој целосно се полни, намалувајќи ја фреквенцијата на празнење и ви заштедува време. Секогаш знаете кога колекторот треба да се испразни благодарение на индикаторот за нивото на полнење. Ракувањето со PowerMax 1200/32 G2 е ергономско благодарение на рачката ErgoTec која ја поддржува вашата природна положба на рацете. Ова ви овозможува да косите лесно и без напор подолги временски периоди. Користете ја прилагодливата рачка во три степени за да се прилагодите на големината на вашето тело за да ја зголемите удобноста уште повеќе. Компактниот дизајн со мала тежина ви дава голема леснотија за маневрирање. Со лесно достапното копче QuickFit-Plus, можете интуитивно да ја прилагодите висината на косењето на електричната косилка поединечно помеѓу 35 и 65 mm.

Клуб Цена
9809 ден. 10899 ден.

На залиха

SKU: 192834 Категории: ,