• 189722
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Батериски ударен одвртувач DTD156SF

Напон на батерија: 18 V – LXT
Капацитет на батерија: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на батерија: Li-ion
Број на вртежи во празен од: 0 – 2.500 min-1
Удари во минута: 0 – 3.000 min-1
Макс. машински завртки: M4 – M8
Макс. стандардни завртки: M5 – M14
Макс. за виско стезни завртки: M5 – M12
Стеблото за стегање: 6,35 mm
Хексагонално тело: 1/4 ”
Вртежен момент висок: 155 Nm
Бучава: звучен притисок 92 dB(A)
Бучава: звучна моќност 103 dB(A)
Бучава: oтстапување (K) 3 dB(A)
Вибрации: ударно стегање: 10,0 m/s²
Вибрации: oтстапување (K): 1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В): 143 x 79 x 241 mm
Тежина: 1,6 kg
Полнач за батерија: DC18SD
Батерија: 1 x BL1830B
Производител: Мakita
Moќен батериски ударен одвртувач со ергономски дизајнирана гумирана дршка. Опремен е со лед светло за осветлување на работната површина.

Клуб Цена
15111 ден. 16790 ден.

Само 2 останати во залиха