• 187780
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Батериска пила 18V, 25cm DUC254CZ

Напон на батериите: 18 V LXT
Тип на ланец: 1/4 ” 1.3 mm
Должина на мач: 250 mm
Брзина на ланец: 0 – 22,5 m/s
Капацитет на резервоар за масло: 0,14 l
Ново на бучавост: 92,2 dB(A)
Димензии на пилата: 445 x 184 x 191 mm (ДхШхВ)
Тежина: 3,3 kg
Производител: Makita
Батериска пила идеална за користење во урбани зони поради своето ниско ниво на бучава. Опремена е со ергономска рачна со кружна форма која одговара на вашите дланки. Се карактеризира со моќност и висок вртежен момент кој овозможува сечење дури и на дебели гранки. Опремена е со прекинувач за контрола на брзината на движење на ланецот.
*Напомена: Пилата е без батерија и полнач. На неа одговараат сите 18 V Makita батерии и полначи.

Клуб Цена
23162 ден. 25735 ден.

Само 1 останати во залиха