• 189723
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Батериска дупчалка-одвртувач DDF485RFJ

Напон на батерија: 18 V – LXT
Капацитет на батерија: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на батерија: Li-ion
Брзина без опт. /ниска: 0 – 500 min-1
Брзина без опт. /висока: 0 – 1.900 min-1
Капацитет на стезна чаура: 1,5 – 13 mm
Макс. дупчење – челик: 13 mm
Макс. дупчење -дрво: 38 mm
Најголем тврд вртежен момент: 50 Nm
Најголем мек вртежен момент: 27 Nm
Бучава: звучен притисок 74,0 dB(A)
Бучава: oтстапување (K) 3,0 dB(A)
Вибрации при дупчење во метал: 2,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K) 1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В): 169 x 79 x 255 mm
Тежина: 1,7 kg
Полнач за батерија: DC18RC
Батерии: 2 x BL1830B
Производител: Makita
Лесна и компактна батериска дупчалка одвртувач со 2 брзини на работа, висока ротациска брзина и висок вртежен момент. Има брзостезна глава која овозможува поставување и вадење на додатоци за работа со една рака и двојно лед светло за осветливање на работната површина. Производот оди со кутија за складирање и транспорт.

Клуб Цена
19124 ден. 21249 ден.

На залиха