• 191302
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Тенџере плитко принц 20cm дизни 3053

Емајлираните садови се долготрајни, отпорни на хемиски влијанија и абење, лесни за одржување. Облогата од емајл има мазна стабилна површина од не-порозно стопено стакло, што спречува бактерии да останат на неа и овозможува лесно чистење и одржување . Може да се користи за подготовка, чување и послужување храна, бидејќи е една од најздравите за контакт со храна. Потребна е помала употреба на маснотии отколку подготовката во друг метален сад поради структурата на емајлот, која е мазна, така што храната се лепи помалку на дното на садот. Ако чистењето е редовно и правилно, емајлираните садови го задржуваат сјајот и бојата подолго време.

Клуб Цена
1214 ден. 1349 ден.

Само 1 останати во залиха

SKU: 191302 Категории: ,