• 188420
25% попуст
Заштеди со Клуб цена

Сијалица лед UFO 50W E27

Тип на сијалица: E27,
Извор на светлина: SMD LED,
Производител: HOROZ ELECTRIC,
Моќност (потрошувачка): 50W,
Температура на мастило (Келвин): 6400 K,
Напон/фреквенција: 220~240V / 50Hz,
Светлосни флукс (лумен): 5000lm,
Агол на светлосниот зрак: 200°,
Амбиентална температура (°C): -10°C / +40°C,
Просечен работен век: 25.000 часа,
Попреченост: Не,
Должина (мм): 135,
Дијаметар [ø] (мм): 150,
Енергетска ефикасност: A+,
Потрошувачка на електрична енергија. Енергија: 50 kWh / 1000h.

Клуб Цена
599 ден. 799 ден.

На залиха

SKU: 188420 Категории: ,