• 186972
  • 186972 2
  • 186972 3
  • 186972 4
  • 186972 5
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Рачна прскалка 0.75л

Капацитет: 0.75 l
Дизна од месинг со регулација на начин на прскање
Производител: Gardena
Снабдување на вашите растенија и цвеќиња со вода – ова функционира совршено одново и одново со распрскувачот со пумпа 0,75 l од GARDENA. Рачната прскалка го имате веднаш при рака и можете да ја користите во вашиот дом, како и на вашиот балкон или во градината.
Без оглед на аголот на држење на распрскувачот, водата се вшмукува секогаш кога ќе се притисне рачката, бидејќи цревото за вшмукување е секогаш во вода благодарение на функцијата 360° и не се вшмукува воздух.
Во комбинација со робусната и висококвалитетна млазница целосно направена од месинг, со секое прскање се постигнуваат врвни перформанси. Прилагодете ја млазницата едноставно и удобно за да користите полн млаз или магла за прскање. Нивото на водата може лесно да се прочита низ проѕирниот сад. Ергономската рачка ја прави многу пријатна за користење, дури и ако прстите ви се влажни. Големиот отвор го прави полнењето со вода брзо и лесно.

Клуб Цена
629 ден. 699 ден.

На залиха

SKU: 186972 Категории: ,