• 188
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Правосмукалка DOZER 280

Број на мотори: 2
Моќност: 2000 W (max 2400)
Капацитет на сад: 80 l
Сила на вшмукување: 90 l/s
Teжина: 25.6 kg
Производител: Lavor
Земја на потекло: Италија
Максималната ефикасност кај чистењето , со минимален труд е возможна само со новите правосмукалки за професионална употреба LAVOR DOZER!

DOZER – профи серијата се правосмукалки наменети за суво и влажно вшмукување, производ на италијаскиот 🇮🇹 LAVOR. Располагаат со по два моќни и тивки мотори , резервоар со голем капацитет, направен од нерѓосувачки челик (INOX) сместен на робусна количка со практичен држач за додатоци, филтер за многукратна употреба со вграден тресач кој овозможува негово лесно чистење во текот на работата и вграденото испусно црево, што го олеснува празнењето. Покрај стандардниот комплет INOX цевки и црево, секоја DOZER правосмукалка во комплетот содржи и две папучи, една за суво (со четка) и една за вшмукување на течности (со брисач), додаток мала четка, како и додаток за чистење на тесни и тешко достапни места.

Идеална е за употреба во хотели , училишта, болници , производствени погони , продавници, канцеларии, резиденцијални и деловни објекти , како и перални и сервиси за чистење и одржување на хигиена.

Клуб Цена
17554 ден. 19505 ден.

Нема на залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. За само 699 денари зачленете се и добијте ГРАТИС Fabbygo електричен зелен бокал и голем број на попусти!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 180584 Категории: ,