• 185533
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Полнач/стартер на батерија CB-50S-1

Напон: 220 V
Моќ на полнење: 25 A
Напон на полнење: 12/24 V
Ампеража: 120-320 Ah
Тежина:14.5 kg
Полнач за електролитни автомобилски батерии (акумилатори) со напон 12 или 24V. Има вградена заштита од преоптоварување или обратен поларитет, како и селектор за нормално или брзо (BOOST) полнење. Поседува опција која помага при стартување на возилото при ослабена батерија, како и вгрден амперметар за следење на процесот на полнење.

Клуб Цена
5710 ден. 6345 ден.

На залиха

SKU: 185533 Категории: ,