• 196487
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Пила рачна SME 30G

Должина на сечилото: 30cm
Растојание на заби: 4mm
Тежина: 180gr
Рачна пила за професионална употреба од G серијата на Castellari. Челичните сечила кои содржат висок процент на јаглерод се покриени со тврд хром за кој се спротивставува на ‘рѓата и ја зголемува пенетрацијата на гранките. Прецизно сечење ја прави површината на дрвото мазна и рамна, спречувајќи инфекции и овозможувајќи брзо формирање на заштитно ткиво на гранката. Забите се изострени на три нивоа за нивната острина да биде долготрајна. Специјалната обработка на сечилото наречена „површинско палење“, му помага на сечилото да навлезе во гранката со драстично намалување на триењето.

Клуб Цена
1709 ден. 1899 ден.

Само 2 останати во залиха

SKU: 196487 Категории: ,