• 189783
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Пила Husqvarna 372XP

Моќност: 3,9 kW
Зафатнина на цилиндар: 70,7 cm3
Големина на мач: 18” , 45 cm (34 заби)
Tип на ланец: 3/8 1,5 mm
Тежина: 6,3 kg
Производител: Husqvarna
Моторна пила наменета за професионални сечачи и големи земјопоседници, конструирана за најспецифичните задачи. Располага со огромна моќ и за долг мач, робустно куќиште, карбуратор кој може да ги издржи и најголемите вибрации и при најголеми брзини… Има идеален баланс помеѓу маса и моќ ,а уште еден нејзин адут е моќниот X-Torq® мотор.

Клуб Цена
40856 ден. 45395 ден.

Само 1 останати во залиха

SKU: 189783 Категории: ,