• 189728
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Одвртувач FS4300 570W, 10-16Nm

Моќност: 570 W
Број на вртежи во празен од: 0 – 4.000 min-1
Стеблото за стегање: 6,35 mm
Капацитет на самостезни завртки: 6 mm
Завртки за гипс картон: 5 mm
Хексагонално тело: 1/4 ”
Бучава: звучен притисок 82 dB(A)
Бучава: звучна моќност 93 dB(A)
Бучава: oтстапување (K) 3 dB(A)
Вибрации при работа со завртки: 2,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K) 1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В): 269 x 65 x 192 mm
Тежина: 1,4 kg
Производител: Makita
Електричен одвртувач со моќност од 570 W, ергономски дизајнирана и мека рачка кој е одеален за употреба при завртување на профилите од гипскартон плочи. Има носач за складирање на додатоци за работа и локатор на допир со помош на кој додатоците лесно се вадат и менуваат, дури со една рака. Опремен е со тивка спојка.

Клуб Цена
9590 ден. 10655 ден.

Само 2 останати во залиха