• 188626
15% попуст
Заштеди со Клуб цена

Нож за леб INOX K3 2

Назабеното сечило овозможува да се сечат меки, свежи парчиња леб без да се дробат или кинат. Погоден е за сечење колачи со тврда кора како и овошје и зеленчук со подебела кора. Степенот на рачна завршна обработка во финализирањето на производот му дава на овој нож посебен квалитет. Нож со рачка од нерѓосувачки челик е поиздржлив. Односот на релативните тежини на сечилото и рачката обезбедува совршена рамнотежа при ракување со ножот. За разлика од ножевите со пластична или дрвена рачка, нерѓосувачкиот челик нема да ги апсорбира честичките од храната, а со тоа и да нема микроорганизми. Лесно и едноставно одржување.

Клуб Цена
132 ден. 155 ден.

На залиха

SKU: 188626 Категории: ,