• 214
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Моторна косачка Агрина 53S (самоходна)

Моќност : 4.2 kw
Обртаи: 2800 rpm
Висина на косење : 25-75 mm
Ширина на косење : 53 cm
Тежина : 41 kg
Погон :Самоходна

Најголемата и најсилна моторна косачка во понудата на AGRINA – висококвалитетен и докажан бренд за градинарска опрема. Располага со економичен 4 тактен бензиски мотор со огромна моќ, сопствен погон и исклучително голем колектор и двојна опција за собирање/мулчирање на покосениот материјал. Има големи задни тркала кои го олеснуваат управувањето, робусен, метален дек со специјална заштита од удари, неколку нивоа за висина на косење и многу ергономски решенија кои ќе ја олеснат работата со оваа машина.

Клуб Цена
23161 ден. 25849 ден.

Нема на залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. За само 699 денари зачленете се и добијте ГРАТИС Fabbygo електричен зелен бокал и голем број на попусти!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 174001 Категории: ,