• 214
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Моторна косачка Агрина 53S PRO самоходна

Моќност : 4.2 kw
Обртаи: 2800 rpm
Висина на косење : 25-75 mm
Ширина на косење : 53 cm
Тежина : 41 kg
Погон :Самоходна

Најголемата и најсилна моторна косачка во понудата на AGRINA – висококвалитетен и докажан бренд за градинарска опрема. Располага со економичен 4 тактен бензиски мотор со огромна моќ, сопствен погон и исклучително голем колектор и двојна опција за собирање/мулчирање на покосениот материјал. Има големи задни тркала кои го олеснуваат управувањето, робусен, метален дек со специјална заштита од удари, неколку нивоа за висина на косење и многу ергономски решенија кои ќе ја олеснат работата со оваа машина.

Клуб Цена
23160 ден. 25845 ден.

На залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. Стани Клуб член за само 534 ден. и добиј гратис Fabbygo сталажа за чевли, попусти од 5 до 70% и куп други изненадувања!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 174859 Категории: ,