• 212
6% попуст
Заштеди со Клуб цена

Мотокултиватор Migliori Garden 500

Јачина на мотор:7 Hp
Зафатнина на мотор: 208 cc
Ширина на орање: 600-900 mm
Длабочина на орање:150-300 mm
Опрема: Фреза и браздач
Тип на гориво: бензин
Пренос: 2+1
Четиритактен мотор

Земјоделска машина наменета за припрема и ситнење на почвата во дворот, градината, пластеникот…Моќен мотор, ергономски дизајн, висок квалитет. Тркалата со специјални крампон пневматици обезбедуваат лесно и рамномерно движење и на најлошите терени, а фрезите од најквалитетен челик ефикасно ја дробат и најјаката земја. Поседува менувач со неколку степени на движење (напред+назад), четиритактен, економичен, бензиски мотор и ергономски дизајниран управувач кој може да се подесува во склад со барањата на операторот.

Клуб Цена
29851 ден. 31629 ден.

На залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. Стани Клуб член за само 534 ден. и добиј гратис Fabbygo сталажа за чевли, попусти од 5 до 70% и куп други изненадувања!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 175104 Категории: ,