• 188531
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Косачка Хускварна LC 140P

Тип на мотор: Husqvarna
Погон: На туркање
Моќност на мотор: 1,95 kW
Зафатнина на цилиндар: 123 cm3
Ширина на косење: 40 cm
Висина на косење: 25-75 mm
Капацитет на колектор: 50 l
Тежина: 25,2 Kg
Производител: Husqvarna
LC 140P е моторна косилка која е лесна за употреба, погодна за мали и средно големи тревници. Направена е од робусен челичен материјал и погонувана од моќен Husqvarna мотор кој нуди одлични перформанси за косење. Oпремена е со ергономска рачка, има можност за прилагодување на висината на косење и тркала со топчести лежишта кои ќе ви овозможат и ергономско и удобно управување при косењето.

Клуб Цена
25731 ден. 28590 ден.

На залиха

SKU: 188531 Категории: ,