• 419
17% попуст
Заштеди со Клуб цена

Комбиниран фрижидер gorenje NRK619EABXL4

Енергетска класа: A++
Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата
Ногарки: 2
Прилагодливи ногарки: 2
Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60cm
Климатска класа: SN, N, ST, T
Број на ѕвездички: ****
1 компресор
Вкупен бруто/нето капацитет: 320 / 302 l
Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 210 / 203 l
Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 110 / 99 l
Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h
Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h
Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
Аларм за отворена врата
Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот
дел: бел сигнал
NoFrost Plus
IonAir со Multiflow 360° функција
CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста
Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)
Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)
Штедлива програма (EcoMode)
ЛЕД осветлување на кровот
4 стаклени полици
Држач за шишиња
Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач
Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата
Флексибилен сад за јајца (8×)
Convert FreshZone
SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)
Простор за замрзнување: 3 фиоки
Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,66 kWh
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 240 kWh
Бучност: 38 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm
Нето тежина на апаратот: 59 kg
Бруто тежина на апаратот: 61 kg
Приклучна моќ: 70 W
Осигурувач: 10 A

Клуб Цена
31889 ден. 38499 ден.

На залиха

SKU: 182784 Категории: ,