5% попуст
Заштеди со Клуб цена

Климатизер Inventor L4VI32 – 12 Wi-Fi

Енергетска класа: A+++
Плазма Јонизатор
R32 Нов еколошки фреон за намалени трошоци за одржување
Wi-Fi Ready
Капацитет на ладење: 3,20 kWh (2047 – 12965 Btu/h)
Капацитет на греење: 3,50 kWh (2047 – 12966 Btu/h)
Енергетска класа при ладење: А ++
Енергетска класа при греење (топла зона): A +++
Напон / фрекфенција / фаза (V / Hz / Ph) 220-240 / 50/1
Влезна струја при ладење (W): 997 (120 – 1400)
Влезна струја при греење (W): 970 (120 – 1500)
Годишна потр.на енергија при ладење: 184 kWh
Годишна потр.на енергија при греење(топла/средна зона): 933 – 1120 kWh
Внатрешна единица ШхДхВ Димензии (мм): 790x200x275
Надворешна единица ШхДхВ Димензии (мм): 848x320x596
Нето тежина внатрешна единица (kg): 9.0
Нето тежина надворешна единица (kg): 31.0
Течна/гасна линија: 1/4” / 3/8”
Фреон: R32 / 590g
Проток на воздух: 560m3/h
Бучност внатр./надв.единица: 42 / 55dB
Опсег на ладење (на отворено) (° C) -15 ° C ~ 43 ° C
Опсег на греење (на отворено) (° C) -15 ° C ~ 24 ° C

Клуб Цена
22790 ден. 23990 ден.

Нема на залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. Стани Клуб член за само 534 ден. и добиј гратис Fabbygo сталажа за чевли, попусти од 5 до 70% и куп други изненадувања!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 168315 Категории: ,