• fghfghhhh
8% попуст
Заштеди со Клуб цена

Клима Vivax ACP-12CH35AERI+ R32

Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (7.0 / 4.1)
Максимален капацитет на ладење: 4160 W
Максимален капацитет на греење: 4780 W
Просечна моќност: Ладење: 3520 W ; Греење: 3810 W
Влезна моќност ладење: 1089 W
Влезна моќност греење: 1050 W
Проток на воздух: 539 m³/h
Капацитет на одвлажнување: 1.2 l/h
Ниво на бучава: 38 dB (A)
Работна температура: од -20 до 50 °C
Маса внатрешна единица: 10.8 kg
Маса надворешна единица: 37 kg
Препорачана површина: 35 m²
Фреон: Еколошки фреон R32
Филтри: Јонизатор, Bio-филтер
Димензии надворешна единица: 770x555x300 mm
Димензии внатрешна единица: 802x189x297 mm
Останато: Висока eфикасност, jонизатор, mono & multi kompatibilnost, 1 W standby, i feel функција, oпсег на оперативно работно греење (-15°C), oпсег на оперативно работно ладење (-15°C), кондензатори и компресори за греачи design 7.4 4.2 бела златна, Wi-Fi ready, безшумна операција, двосмерен одвод на кондензат, дигитален екран.

Клуб Цена
36791 ден. 39999 ден.

На залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. Стани Клуб член за само 534 ден. и добиј гратис Fabbygo сталажа за чевли, попусти од 5 до 70% и куп други изненадувања!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 186875 Категории: , Ознака: