• 182828
  • 82829
17% попуст
Заштеди со Клуб цена

Клима инвертер Hisense KB35YR3EG/35YR3EW

SMART Инвертер клима уред со ГРЕАЧ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА
WINGS серија
GMCC TOSHIBA компресор
Скриен ЛЕД Дисплеј
WiFi ВКЛУЧЕН + Паметна гласовна контрола
12000BTU
Капацитет на ладење: 3.4KW
Капацитет на греење: 3.8KW
SEER: 6.1 kWh
SCOP: 4.0 kWh
EER на ладење: 2.98 kWh
COP на греење: 3.62 kWh
ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР
HI-NANO е вид на ефикасна јонска технологија што генерира 1 милион јони/см3 може ефикасно да го спречи коронавирусот (SARS-CoV-2) за 93.54% во затворен простор во рок од два часа
4во1 филтер + Активен јаглен филтер
Двоен одвод на кондензаторот
Отпорност на мувла
Капацитет на одвлажнување 2.0л/ч
I-feel функција која ја мери температурата што треба да се постигне онаму каде што е далечинксиот управувач
Заштита од ладен воздух
Турбо функција
Функција за автоматско рестартирање
Проток на воздух 550cbm3/h
4D Auto swing
Super cooling ладење
Тајмер 24 часа
Ноќен режим на работа
Sleep функција
Работна температура греење -20/+24
Работна температура ладење -15/+43
Бучност внатрешна единица макс.: 39 dB
Тип на гас: R32
Енергетска класа: А++ на ладење/А+ на греење
Димензии внатрешна единица: 833x256x203 мм
Димензии надворешна единица: 660x483x240 мм

Клуб Цена
29990 ден. 36299 ден.

Само 1 останати во залиха

SKU: 182828 Категории: ,