• 218
11% попуст
Заштеди со Клуб цена

Електрична косачка Power Max 1600/37

Моќност: 1600 w
Капацитет на корпа: 45 л
Ширина на косење: 37 цм
Висина на косење: 20-60 мм
Тежина: 13,7 kg

Оваа електрична косачка од асортиманот на Gardena e наменета за косење и одржување на средно големи дворови и градини. Направена од цврста пластика отпорна на удари. ErgoTec рачката за управување е направена ергономски со цел лесно да се управува со истата.QuickFit функцијата овозможува лесно да ја поставите саканата висина на косење. Централно поставената рачка ја прави оваа косачка лесна за преместување од едно на друго место.

Клуб Цена
14000 ден. 15669 ден.

Само 1 останати во залиха

Сакаш да го купиш производот по Клуб цена?

За да го добиеш попустот треба да имаш активно Клуб членство. За само 699 денари зачленете се и добијте ГРАТИС Fabbygo електричен зелен бокал и голем број на попусти!

Дознај повеќе > Алфи Техноцентар КЛУБ членство
SKU: 181082 Категории: ,