• 189727
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Дупчалка – чекан HR4002 1050W

Моќност: 1.050 W
Број на вртежи во празен од: 680 min-1
Удари во минута: 2.500 min-1
Макс. дупчење -бетон: 40 mm
Тип на стебло за стегање: SDS – Max
Бр. на дотерувања за копање: 12
Во бетон (крунесто сврдло): 105 mm
Ударна енергија: 6,1 J
Бучава: звучен притисок 92 dB(A)
Бучава: звучна моќност 103 dB(A)
Бучава: oтстапување (K) 3 dB(A)
Вибрации при ударно дупчење во бетон: 17,5 m/s²
Вибрации при длетување: 10,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K) 1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В): 458 x 114 x 256 mm
Тежина: 6,8 kg
Производител: Makita
Електрична дупчалка-чекан со 2 режими на работа (само ротација, удирање со ротација). Опремен е со лизгачка спојка, и има можност за фиксирање на додатокот за работа на 12 нивоа.

Клуб Цена
25551 ден. 28390 ден.

Нема на залиха

SKU: 189727 Категории: ,