• 189703
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Дупчалка – чекан HR2810 800W

Моќност: 800 W
Број на вртежи во празен од: 0 – 1.100 min-1
Удари во минута: 0 – 4.500 min-1
Макс. дупчење – челик: 13 mm
Макс. дупчење -дрво:32 mm
Макс. дупчење -бетон:28 mm
Тип на стебло за стегање: SDS – Plus
Во бетон (крунесто сврдло): 80 mm
Ударна енергија: 2,8 J
Бучава: звучен притисок 89 dB(A)
Бучава: звучна моќност 100 dB(A)
Бучава: oтстапување (K) 3 dB(A)
Вибрации при ударно дупчење во бетон: 20,0 m/s²
Вибрации при длетување: 15,5 m/s²
Вибрации при дупчење во метал: 2,5 m/s²
Вибрации: oтстапување (K) 1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В): 314 x 89 x 225 mm
Тежина: 3,8 kg
Производител: Makita
Eлектрична дупчалка-чекан со 3 режими на работа и тоа само ротација, ротација со удирање, само удирање. Има брзостезна глава со едноставна и лесна замена на додатокот за работа. Најефективна машина за дупчење и удирање во својата класа.

Клуб Цена
23867 ден. 26519 ден.

Само 1 останати во залиха

SKU: 189703 Категории: ,