• 189758
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Дупчалка – чекан HR1840 440W/18mm

Моќност: 470 W
Број на вртежи во празен од: 0 – 2.100 min-1
Удари во минута: 0 – 4.800 min-1
Макс. дупчење – челик: 13 mm
Макс. Дупчење -дрво: 24 mm
Макс. Дупчење -бетон: 18 mm
Тип на стебло за стегање: SDS – Plus
Во бетон (крунесто сврдло): 35 mm
Max. капацитет на дијамантска круна: 65 mm
Ударна енергија: 1,4 J
Бучава: звучен притисок 87 dB(A)
Бучава: звучна моќност 98 dB(A)
Бучава: oтстапување (K) 3 dB(A)
Вибрации при ударно дупчење во бетон: 10 m/s²
Вибрации при дупчење во метал: 3 m/s²
Вибрации: oтстапување (K) 1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В): 285 x 75 x 208 mm
Тежина: 2,4 kg
Производител: Makita
Електрична дупчалка-чекан со 2 режими на работа, лизгачка спојка и гумирана мека рачка која не се лизга при работа.

Клуб Цена
10786 ден. 11985 ден.

Само 1 останати во залиха

SKU: 189758 Категории: ,