• 189757
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Батериска дупчалка-чекан DHR241RFJ 18V

Напон на батерија: 18 V – LXT
Капацитет на батерија: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на батерија: Li-ion
Број на вртежи во празен од: 0 – 1.100 min-1
Удари во минута: 0 – 4.000 min-1
Макс. дупчење – челик: 13 mm
Макс. дупчење -дрво: 26 mm
Макс. дупчење -бетон: 20 mm
Тип на стебло за стегање: SDS – Plus
Бр. на дотерувања за копање: 40
Ударна енергија: 1,9 J
Бучава: звучен притисок 86,0 dB(A)
Бучава: звучна моќност 97,0 dB(A)
Бучава при oтстапување (K) 3,0 dB(A)
Вибрации при ударно дупчење во бетон: 12,5 m/s²
Вибрации при длетување: 9,5 m/s²
Вибрации при дупчење во метал: 2,5 m/s²
Вибрации oтстапување (K) 1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В): 417 x 84 x 219 mm
Тежина: 4 kg
Полнач за батерија: DC18RC
Батерии: 2 x BL1830B
Производител: Makita
Батериска дупчалка-чекан со 3 режими на работа (само ротација, ротација со удирање, само удирање). Има механизам за аголно позиционирање и може да ротира за 360° со 40 различни положби на забравување, гумена конструкцуија која не ги пренесува вибрациите и ергономски дизајнирана дршка со гумирана рачка. Производот оди со кутија за складирање и транспорт.

Клуб Цена
29196 ден. 32440 ден.

Само 1 останати во залиха

SKU: 189757 Категории: ,