• 189702
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Батер.гипс картон одвртувач DFS452RYE 18

Напон на батерија: 18 V – LXT
Капацитет на батерија: 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah
Тип на батерија: Li-ion
Број на вртежи во празен од: 0 – 4.000 min-1
Завртки за гипс картон: 5 mm
Хексагонално тело: 1/4 ”
Бучава: звучен притисок 72,0 dB(A)
Бучава при oтстапување (K) 3,0 dB(A)
Вибрации при работа со завртки: 2,5 m/s²
Вибрации при oтстапување (K): 1,5 m/s²
Димензии (Д x Ш x В): 235 x 79 x 259 mm
Тежина:1,8 kg
Полнач за батерија: DC18RC
Батерии: 2 x BL1830B
Производител: Makita
Батериски гипс картон одвртувач со дршка во облик на пиштол која овозможува лесно ракување и обезбедува најдобро маневрирање со алатот. Опремен локатор на допир кој овозможува лесно и брзо поставување и отстранување на додатоците за работа. Производот оди со кутија за складирање и транспорт.

Клуб Цена
28395 ден. 31550 ден.

Само 1 останати во залиха

SKU: 189702 Категории: ,