• 186966
10% попуст
Заштеди со Клуб цена

Балконски туш пиштол Gardena

Туш пиштол со регулација на проток
Производител: Gardena
Туш пиштол за наводнување на растенија во градини,тераси и балкони GARDENA кој има практична и компактна форма и, благодарение на намалениот проток на вода и нежниот млаз на прскање овозможува наводнување што не им штети на растенијата. Ергономската рачка со меки пластични компоненти овозможува оптимална удобност при ракување за време на работата. Протокот на вода може да се прилагоди согласно вашите потреби. Копчето за активирање е особено ергономски направено и го спречува заморот на рацете. Тушот има интегрирана технологија за заштита од мраз.

Клуб Цена
980 ден. 1089 ден.

На залиха

SKU: 186966 Категории: ,